leukoplaakia 09.03.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mis haigus täpsemalt on leukoplaakia? Kus ta esineb? Mis selle haigusega võib kaasneda? Milleks ta võib areneda? Kuidas ravida?

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, KliinikLeukoplaakia on limaskestadel(sageli just suu limaskestal, kuid samuti suguelundite limaskestal) esinev valkja värvusega kolle.

Sageli seostatakse leidu naha kasvajalise moodustisega või sellele eelneva nahamuutusega(kinnitatakse või välistatakse limaskestalt proovi võtmisega).

Tihti on aga tegemist suu limaskestal hoopiski igapäevasemate seda vallandavate teguritega nagu pidevast traumast limaskestale(suus limaskesta traumeerivast katkise hamba nurgast hõõrdumine, ebasobivad proteesid). Samuti on üheks võimalikuks faktoriks tubakast(suitsetamine) tingitud kantserogeensete(kasvajate teket) soodustavate ainete pidev mõju limaskestale.Ravi sõltub, millega konkreetsel juhul on tegemist. Haiguse väljendus nahal on üks, põhjusi mitu, seega ravi on pöhjuse kõrvaldamine ja selle otsutab arst.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

leukoplaakia

mul avastati leukoplaakia suguelunditel. kästi kasutada Ovistar (võib olla eksin natuke tähtedes). see aga ei võta sügelemist ära. ma saan aru nii, et sügelemine ongi üks põhjustajaid. mida ma pean tegema? ...

Vastas dr Terje KukkPalun pöörduge uuesti oma raviarstile. Konkreetsel juhul annab ravikorraldusi juba ravimi väljakirjutanud arst.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: