naha kuivus 01.05.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Vabandan, kui olete sellele küsimusele pidanud juba varem vastama.

Ma olen 24 aastana naine. Olen viimase paari kuu jooksul käinud väga palju (kuni 5 korda nädalas) Pirita ujulas ujumas ja siis ilmusid ka esimesed kuivusnähud.

Probleem on järgmine:

Näonahk suu ümbruses kestendab ja see ei taha ära kaduda. Algul ma arvasin, et lihtsalt liiga pikalt vees olles kuivas nahk ära, aga see pole vist päris õige. Olen basseinis tavaliselt 60 min. Hetkel võin ma oletada, et kloorivesi võib seda kuivust tekitada. Kuskilt mujalt mul mingeid kuivusetunnuseid ei ole. Ma ei ole ka mingeid uusi keha või nahahooldusvahendeid kasutama hakanud. Tulin just nädalaselt külaskäigult Ameerikast. Seal pesin ennast palju, aga seal on vesi samuti väga kloorine. Enne Ameerika reisi sain näonaha kuivusest jagu- lihtsalt kreemitades nagu ma seda kogu aeg teen.

Kas kloor võib tekitada sellist nahareaktsiooni? Kui tekitab, siis miks ainult näole ja ainult suu ümbrusse? Kas suudlemine mehega, kelle habe torgib võib ka ärritust suurendada? Kas ja kus on võimalik Tallinnas kontrollida, kas mul on näiteks klooriallerigia?

Kas mu näol võib olla hoopis ekseem? Mul ei esine mingeid ville, suu ümbrus lihtsalt kestendab ja kipitab.

Ameerikas olles hakkasid jalad ka veidi sügelema ja naha alla tekkisid mingid punnid, mis kadusid ruttu. Kas see võib olla nõgestõbi? Kuidas seda haigust kontrollida?

Kui tulla teie vastuvõtule, kas Tallinna haigekassa liikmetele on see siis tasuta? Kui ei ole tasuta, siis palju maksab teie juures konsultatsioonil käimine?

Ette tänades

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Enne arsti juurde jõudmist soovitan Teie näonaha hoolduseks veevaba rezhiimi, s.t. mitte ujumas käia, võimalikult vähem (parem üldse mitte) ketendavat piirkonda pesta ja pehmendada seda rasvasemate, mitte niisutus- kreemidega(näit. Linola Fett N apteegist)

Eranahaarstide vastuvõttude hinnad on erinevad, nii et tuleb helistada erinevatesse ravikeskustesse ja siis täpselt teada saada. Haigekassakaardi alusel saate 5-kroonise vastuvõtu ainult riiklikust süsteemist.

S.Liiv