Kas tegemist kondüloomiga 17.04.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tupeavasse on tekkinud üksikud teravad näsad, mis aga ei ole kobaras, ei valuta ega sügele ega anna endast ka muul moel tunda. Kas võib olla tegemist kondüloomidega? Mõni kuu tagasi raviti mul mingisugust pappilloomviirusest põhjustatud viirusinfektsiooni, mis põhjustas palavikku ja tekitas verepildis muudatusi. Kas see võis olla seotud praeguse võimaliku kondüloomidega ja kas siis neid ei saadud välja ravida? Kirjutati välja Prednisolon tablette 3 nädalase tsüklina.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Lugupeetud küsija!

Teravate kondülloomide kliiniline pilt võib olla üsna erinev ja tavaliselt nad asetsevadki kobaratena,ei valuta,ei sügele ega anna endast mingil moel tunda.

Teravatele kondülloomidele pole iseloomulik ei kaasuv palavik ega muutused verepildis,samuti ei kasutata nende ravimiseks prednisoloni.Seega polnud Teil mõni kuu tagasi tõenäoliselt tegemist teravate kondülloomidega.Usun,et peaksite Teil esinevaid näsajaid moodustisi arstile näitama,et leida võimalikult optimaalne viis nende eemaldamiseks.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

kliiketendustõbi

Tere. Säärtel on pisikesed laigud, mis suvel päevitudes jäävad valged. Kas tegemist võib olla kliiketendustõvega? Kuidas sellest vabaneda, suvi jälle tulemas. Olen kuulnud midagi boorhappega töötlemisest.Palun ...

Vastas dr Sirje Liiv

Kliiketendustõbe säärtel ei esine. Millega teie puhul tegemist on, ei oska aimata.

Loe edasi

küsimus

kui naise välissuguelunditele,karvadega kaetud piirkonda tekib mädane punn,on kohe tegemist suguhaigusega?või võib tekkida neid ka muudel
põhjustel,mis ei ole seotud suguhaigustega?

Vastas dr Sirje Liiv

Võibolla on tegemist lihtsalt follikuliidiga, kuid võibolla suguhaigusega. Õige oleks selles küsimuses kontrollile pöörduda kas dermato-veneroloogile või günekoloogile.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi