Mure 17.04.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Lp. dr. Airi Põder

12 aastat tagasi oli mul kaitsmata vahekord (vägivaldne ) . Kogu hilisema aja

jooksul ei ole mul olnud ühtegi seksuaalvahekorda. Füüsiliselt seni terve (isegi

ühtegi tõsisemat viirusinfektsiooni ei ole olnud ) . Olen käinud ka günekoloogi juures kontrollis ja kõik on olnud korras. Nüüd on mul lähedane inimene, kellega ma meelsasti oleksin ka seksuaalvahekorras. Äkki tekkis mure, kas ei võinud ma tookord saada mingit sugulisel teel levivat haigust . Kas on võimalik,

et HIV -viirusega nakatudes oleks nii pikk aeg ilma sümptoomideta ? Ilmselt

peaksin enne uue inimesega vahekorda astumist siiski laskma teha analüüsid ?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Usun,et Teil pole küll mingit põhjust muretseda ei HIV-viiruse ega ka mõne teise sugulisel teel leviva infektsiooni esinemise suhtes.Kui aga kahtlus võimaliku haigestumise osas siiski püsib,siis oleks muretsemise asemel ilmselt vaja need analüüsid siiski ära teha,et oma tervise suhtes kindel olla ja hingerahu tagasi saada.