näsad kust kasvavad karvad sugutil ja munandidel 16.04.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on selline probleem, et suguti juurel on "punni" taolised moodustised vöi näsad, kust kasvavad karvad välja. See on juba pikemat aega(aastaid) ja kuna androloog väitis, et see pidavat loomulik olema siis pole ka väga muretsenud. Samas teeb muret kui need näsadega karvad kogu suguelundit katma kipuvad.Ehk oskate öelda millega vöib tegemist olla ja kas on mingit ravi selle vastu. Äkki on tegemist viirusega-HPV vöi HSV1 pöhjustatud effektiga?Ja kas sellise sumptoomi esinemine vöi möjutada ka partnerit?

Ette tänades,

Andres.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Lugupeetud Andres!

Kui on tegemist nn. bowenoidse papuloosiga (BP), siis selle seisundi tekkepõhjus ei ole selge. Haiguse nähud võivad statistiliselt kesta 2 nädalast kuni 11 aastani. BP- ga inimene on tavaliselt varem põdenud genitaalherpest või teravaid kondüloome. BP-ga või muu HPV infektsiooniga mehe naispartner kuulub regulaarsele günekoloogilisele kontrollile. Samuti ka naine, kes ise põeb BP-d.

Sõlmekesi võib eemaldada elektrokoagulatsiooni, külmutusravi või laseriga.

Et olla kindel, kas ka Teil on eelpoolkirjeldatud diagnoos, peaksite pöörduma dermatoveneroloogi poole.

S.Liiv