Kas teha analüüsid? 15.04.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere !

Olen 31-aastane mees.

Kas pärast 7 a. tagasi toimunud seksuaalkontakti (enne ega pärast seda

pole ma seksuaalelu elanud) suure riskifaktoriga partneriga, olgugi, et osaliselt

kasutasin kondoomi - vaginaalse ühte puhul ja osaliselt mitte - oraalse ühte puhul, peaksin laskma ennast analüüsida suguhaiguste suhtes? Sellegipoolest pole mul selle 7 aasta jooksul mingeid olulisi terviseprobleeme ega kaebusi olnud. Sooviksin tulevikus võib-olla alustada seksuaalelu, kuid tahaksin olla kindel et olen terve.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Arvestades Teie poolt kirjepanduga usun,et Teil pole mingit põhjust oma tervise suhtes muretseda,vähemalt sugulisel teel levivate infektsioonide osas.

Kui aga soovite oma tervise suhtes täiesti kindel olla,siis võiksite uuringud süüfilise ja HIV-viiruse esinemise suhtes teha.