peas imelikud laigud 08.04.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

tere! Kirjutan oma abikaasa pärast. Nimelt märkasin ma juba ammu tal peas juuste all punaseid laike, nii sõrmeotsa suurused. Varem ei pööranud ma sellele tähelepanu, sest arvasin, et kui juukseid nn. "vastukarva" silitada, siis ärritab see nahka ja tekibki juukse juurte lähedale punetus. Aga nüüd hakkasin vaatama, et need laigud on ka normaalses olekus, st. ilma juukseid katsumata. Ise ta sellest numbrit ei tee, arvab, et see pole midagi, et kui hullemaks pole läinud, siis pole mõtet arsti juurde minna. Millega võiks tegu olla? Lisan veelkord, et tõesti on need seal juba ammu, ja mingeid muid erilisi sümptomeid ei ole, samuti ei ole need suuremaks läinud. Lihtsalt näpuotsasuurused punased laigud juuste all.

Tänan Teid!

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Soovitan nahahaiguste arstile pöörduda.

Te ei kirjelda seal lööbe peal ketendust, muidu arvaksin, et tegemist võib olla peanahal oleva psoriaasi e. sammaspoolega.

Seda löövet peab nägema.