solaariumis päevitamine 04.04.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mind huvitab, kui kahjulik on solaariumis päevitamine. Seda kajastatakse erinevalt, olenevalt kelle huvist lähtutakse. Kuid sooviksin kuulda arsti arvamust. Minu nahk talub päikest hästi. Pole kunagi ka päevitamisega üle pingutanud. Kas vähesel solaariumi kasutamisel on ka nahka põhjalikult kahjustav iseloom.

Vastuse eest ette tänades.

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kui solaarium inimesele nii kahjulik oleks, siis vaevalt lastaks neid salongidesse paigutada.Oluline on, et kasutatavad lambid kontrollitakse ja see kiirgus, mis tulema peab ka sealt tuleb.

Teada on, et UV kiirgus kahjustab nahka just sel moel, et kiud , mis nahale elastsust ja venitatavust annavad, kahjustatakse, nii tekivad ka kortsud.

Nii et ,mida sagedamini käite, seda rohkem olete ohustatud kahjustustest, aga samas sõltub see ka solaariumis oldud ajast ja on kindlasti ka individuaalselt erinev.

Pean mõistlikuks solaariumis käimiseks aastas kord _ 10 seansist kuuri.

Kindlasti on tal ka positiivne, toniseeriv , head enesetunnet tekitav üldisem toime organismile.

Kui aga teate oma nahal mõnd tumepruuni, sügelevat või veritsevat moodustist olema, siis soovitan enne solaariumi minekut arstiga konsulteerida.