karvad 02.04.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Lugesin just eelpool olevat vastust rindadel olevate karvade eemaldamisest ja tahan teada, miks neid ei tohi pintsettidega eemaldada. Olen ise sama probleemi ees.

Lõikamise suhtes võin nii palju öelda, et see teeb asja palju hullemaks. Karv muutub iga korraga tugevamaks ja ka tumedamaks. Nüüd aga olen juba mitu aastat neid (mõlemal rinnal ca 4 karva) ettevaatlikult pintsettidega eemaldanud ja pean ütlema, et teen seda protseduuri märksa harvem ning isegi kui nad hakkavad välja paistma, siis ei ole need enam nii silmatorkavad. Kuigi teistele see ei pruugigi üldse silma torgata aga enda teadmine teeb selle asja häirivaks. Kas ja miks siis neid ei tohi nn välja kitkuda?Tänan!

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Olen üllatunud, et karv lihtsalt tagasi lõikamisest tugevaks ja tumedaks läheb. Nii piisaks ju juuste tugevdamiseks ainult juusteotste lõikamisest.

Küll tekib nahas traumast tingitud põletik kui karva välja tõmmata. Eriti rinna naha piirkonnas, kus on ka pigmentatsiooni, mis võib(mul küll puudub teaduslikult põhjendadtud materjal selleks, aga hoitatakse siiski) pidev trauma karvanääpse kasvupiirkonda, kus on ka meaniini tootvad rakud, panna aluse uudismoodustisel tekkele.Soovitan lugeda karvade eemaldamise kohta ka märtskuu Avenüü ajakirja.Tegelikult on ju siiralt inimese isiklik valik, mida ta rohkem oluliseks peab. Ka s´uitsetamine (teaduslikult põhjendadstud) on oraganismile kahjulik.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

kubemetäid

mida teha,kui NIX kreem ei aita.Isegi siis,kui karvad sai raseeritud ja ka kulmukarvades on sügelus?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Järelikult :
- pole haigus välja ravitud (mittepiisav desinfitseerimine jne.)
- pole eemaldatud kõik haigustekitajad
- on toimunud uus nakatumine
- kaasneb ravijärgne medikamentoosne ...

Loe edasi

juuksed

Tere, kas see on normaalne, kui mul tuleb juuksepiirilt otsa eest ära väikeseid juuksekarvu. Need karvad ei ole sama tugevad kui tavaliselt juuksekarvad on. Juba otsaeest natukene hüõõruda või juuksei ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Soovitan Teil vastuvõtule tulla, et olukorrast paremat ülevaadet saada.

Loe edasi

sissekasvanud karvad

Ma pole päris kindel, kas see teema on sobiv, kuid teist valikut polnud. Probleem on selles, et mu säärtel kasvavad karvad sisse. Varem epileerisin ning mõtlesin, et see on epilatsiooni pärast, Nüüd raseerin ...

Vastas dr Terje Kukk

Kui alustasite epileerimisega, siis pidite arvestama, et niisugune probleem võib tekkida. Need on omavahel seotud.

Põletikuvastase preparaadi kirjutab teile arst. Tegemist on (punetavad täpid)karvanääpsupõletikuga, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi