ketendav peanahk 02.04.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Peale 1. lapse sündi tekkis mul juuste piirile otsaette peanaha ketendus.Nagu kõõmataoline. Kasutasin küll energiaravimeid ja ravibalsamit, kuid paremaks ei läinud. Kadus see alles 1,5 aastat hiljem, kui jäin teist last ootama. Pärast teise lapse sündi tekkis sama probleem. Nüüd on laps 9-kuune, kuid peanahk ikka ketendab (õnneks mitte üleni, ikka ainult juuste piirilt). Olen taas proovinud küll energiaravimit (Schwarzkopf), ravibalsamit, teepuuõliga shampooni, ka päris tavalise teepuuõliga ravida, kuid miski pole aidanud. Samas tekkivad ka näole aegajalt paari kohta ketendavad laigud, kuid neist saab korralikult kreemitades jagu. Juukseid aga iga päev ju ei kreemita. Ka kogu keha nahk on üsna kuiv. Enne laste sündi oli mul normaalne nahk (ei rasvane ega ka kuiv). Ehk peaksin mingeid vastavaid vitamiine võtma?

Vastuse eest ette tänades!

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Väga võimalik, et tegemist on ka psoriaasiga juuste piiril, samas aga rasunäärmete põletikuga. Vitamiinide võtmine ei ole põhjendatud soovitus ei ühel ega teisel juhul.

Pöörduge nahahaiguste arstile. Täpne diagnoos annab võimaluse ka korrektseks raviks ja hiljem nahahoolduseks.