Liiga tundlik nahk 16.04.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 22. aastane. Juba paar kuud vaevlen selle käes, et kogu keha sügeleb meeletult. Nahk on punane, kuiv, punniline, esinevad ka mõned villid. Kihelus muutub intensiivsemaks õhtuti, mõnikord on see nii väljakannatamatu, et ainult voolava vee all on hea olla. Mõnikord on aga nahk nii hell, et isegi voolav vesi teeb haiget ja justkui kõrvetab. Olen käinud arstide juures (nahk pidavat olema liialt tundlik), kuid siiani pole abi saanud. Kasutan tundlikule nahale mõeldud kosmeetikat, söön nii nagu alati, kasutan Hydrokortison salvi ja Zyrtec tablette. Mida ette võtta?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Selleks, et selgusele jõuda, mis Teie nahaga lahti on, pean ma seda oma silmaga nägema. Kõne alla tulevad mitmed nahahaigused ning välistada tulevad isegi sügelised. Ärge rohkem oodake! Kui seni ei ole Teile soovitatud ravi aidanud, ei aita ta ka edaspidi.