Arvatav allergia ja joodiga tupsutamine 01.04.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Lp. dr Sirje Liiv.

Alles sel aastal taipasin taastekkinud punaste laikud ilmumisel, et tegelikult võib olla tegemist kevadeti esineva allergiaga.

Vähemalt kord aastas (mäletamist mööda alati kevadel) tulevad nahale kaheks nädalaks sääsehammustuse moodi suured sügelevad laigud. Kogu kehale.

Tegemist ei tohiks olla mingi toiduallergiaga.

Kodus on kass, aga tema "elab" esikus. Seega ei arva ma, et kass on põhjuseks.

Pesupulbrit pole vahetanud, loputan korralikult.

Mees on täpivaba.

(Selline lustakas selgitus tuli.)

Tahaksin küsida, kas raseduse ajal võib neid täppe joodiga tupsutada?

Ja milles võib olla põhjus? Praegu ju veel midagi ei õitse.

Tänades,

Pim

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kirjelduse järgi võib tegemist olla nõgestõvega. Seda esilekutsuvad faktorid võivad olla ka seespidised. Et selles küsimuses selgust saada, peaksite pöörduma nahaarsti poole.

Koldeid võite tupsutada pigem tsinkpastaga.

S.Liiv