nahaärritus 30.03.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 20.a naine. Mu probleem võib tunduda väike, aga küsin siiski. Umbes nädal aega tagasi ärkasin hommikul ja vöö piirkonnas (kõhu peal) oli mingi punane laik. Päeva jooksul muutus ta suuremaks ja meenutas sellist punni, katsudes väga tihke ja natuke valus, sügelus minimaalne. Nüüd siis on nädal möödas aga see pole kuhugi kadunud. Läbi riiete on koguaeg tunda ja häirib ja hakkab silma kui jõusaalis dusiruumis käin. Mis see võiks olla? Keegi oleks nagu hammustanud. Muidu on mul õrn ja allergiline nahk küll, aga midagi sellist on esimest korda. Arsti juurde tundub natuke naljakas nii väikese asjaga minna. Andke nõu! Ette tänades, A.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kuna olete allergilise nahaga , pakun välja võimaluse, et võib olla hakkasite kandma nikeldatud pandlaga püksirihma või vööd. Kui nii, siis tuleb sellest loobuda ja jälgida, et ka edaspidi ei satuks Teie nahk kontakti niklit sisaldava metalliga. Kui see pole nii, palun pöörduge nahaarsti poole.

S.Liiv