peanaha ketendus ja sügelemine 27.03.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on juba pikemat aega probleeme peanahaga. Eriti juustepiirile, kuid ka mujale tekivad ketendavad laigud, mis hirmsasti sügelevad. Need üsna suured kõõmataolised tükid tulevad küllalt kergelt kraapides ära. Alles jääb verine laik. Vahel ketendavad ka kulmud. Küünarnukkidel ei ole mingeid laike.

Algul aitas Nizorali šampoon (vähemalt aasta). Siis ei olnud sellest enam abi. Ostsin psoriaasihaigetele mõeldud (vist oli selline nimi) Alphasyl - aitas kohe pärast esimest pesu. Pesin iga kord sellega, kuid kolme kuu pärast enam ei aidanud.

Kuu aega tagasi käisin juuksuris. Lasin juukseid poolpüsivärviga toonitada ja pesta. Probleem kadus päeva pealt. Kahe nädala pärast algas aga kõik jälle. Perearst ütles, et see ei ole psoriaas. Nahaarsti juures ei ole käinud.

Millega võib olla tegu ja kuidas sellest lahti saada? Või ei olegi sellest võimalik päriselt lahti saada?

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Alustage käigust nahahaiguste arstile. Võimalik, et tegemist ongi rasunäärmete pöletikuga, mitte psoriaasiga.

(seborroiline dermatiit).

Juuste toonitamine ei ole küll mingi ravivõte, mida lugeda efektiks. Kett lihtsalt eemaldus korduvate pesemistega teatud ajaks, kuni uuesti jälle tekkida.

Seni kui arstile jõuate soovitan kasutada Ducray sarjast rasusele peanahale, seborroilise peanahale mõeldud hooldusvahendeid(Kelual emulsioon).