akneravimid 20.03.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on selline küsimus: Kas akneravimeid Erythromycini 1,5 (Sp.aethylici 70%)- see on vedeliku kujul näo puhastamiseks ja Ihtüooli (must plöga punnidele peale panemiseks) võib kasutada ka raseduse ajal?

Ette tänades,

Mari

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Erütromütsiinisisaldusega vedeliku rasedus- ja imetamisaegsesse kasutamisse soovitatakse suhtuda ettevaatlikult, kuna selle kohta ei ole piisavalt kogemusi(Pharmaca Estica 2001,lk 133)

Sama võiks öelda ka ihtüooli kohta. Mis on ettevaatlik kasutamine? Näiteks, kui kasutate antud vahendeid mõne üksiku vistriku peale ja mitte sageli ega üle kogu näo.

Paljud lastootavad naised on isegi nii ettevaatlikud, et ei värvi ei juukseid ega laki küüsi! Küllap see polegi liigne ettevaatlikkus, sest mida kaugemal keemiast sel perioodil, seda parem.

S.Liiv