jalaseene ravimid 13.03.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Käisin nahaarsti vastuvõtul ja olen nüüd shokeeritud sellest, mida seal kuulsin. Arst väitis, et seenhaigus ei levi ujulates ja et minu elukaaslane ei pea minuga üheaegselt ravi tegema, kui ei taha(meil on mõlemal küüneseen), sest seenhaigus ei levi kodustes tingimustes, kui ma just tema susse ei kanna. Dushialus ei pidavat olema ohutsoon. Nagu arst väitis ei ole seal kahe sarvnaha vahelist kokkupuudet 4 tundi, mis on vajalik seenega nakatumiseks.

Kuna siin rubriigis räägitakse seenhaigusest kui vägagi nakkavast ja arstid soovitavad ACE dushinurga puhastamiseks nagu reklaam televisioonis, ei saa ma tõesti enam millestki aru.

Nüüd kardan, et äkki ei ole need tabletid, mis ta mulle välja kirjutas ka õiged!Miks ei ole arstid omavahel ühel nõul, kas siis arstide koolitus ei taga ühtlast usaldusväärset taset, nagu muudel erialadel?Tänan!

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Nahaseenhaigus kuulub nakkavate nahahaiguste hulka ja see kuulub ka ravimisele.

Arst, kelle poole pöördusite, on kindlasti põhjalikumalt seenhaigustega tegelenud ja valdab rohkelt ka teaduslikku informatsiooni, kui märgib ära kokkupuute vajaduse tundides.

Seenhaiguse tekitajatel-dermatofüütidele on vajalik sarvainet sinna kinnitamiseks ja elutegevuse jätkamiseks.

Dushialusel on pidevalt voolavat vett ja sealt uhutakse tekitajaid ka pidevalt ära-seenhaigusele on sobiv pind jah niiske ja soe, aga püsivamalt samad tingimused.

Samas sõltub ka vastuvõtlikus konkreetselt tekitajaga kokkupuutes olnud isikust, tema nahapinna kaitsevõimest-vigastatud sarvkiht või mitte ja veel muid tegureid.Ärge kahelge oma arsti jutus ja soovitustes. Soovitan ravi ka elukaaslasel tegema hakata, kuid ikka ainult arsti ravikorralduste alusel.

Dermatoloogide koolitust kahtluse alla te samuti panema ei pea.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Nahaseen

Tere,
Kas see on nahaseen? Olen sellega võidelnud juba umbes 6-8.
Perearst ütles, et see on nahaseen, aga nahaarst ütles, et see on lihtsalt nahalööve.
Olen määrinud ennast nuluõliga, ...

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Teie kiri sisaldab rohkem kui üht küsimust. Et mu vastus ei muutuks laialivalguvaks, püüan vastata konkreetselt küsimuste kaupa.
1. „Kas see on nahaseen?“
Vastus: Ma ei tea, kas ...

Loe edasi

Nakkav jala nahahaigus

Ma tahaksin küsida, et kas on olemas nakkavaid jala nahahaigusi, mis ei ole seentest põhjustatud (ma olen selle teemaga ka varem teie poole pöördunud, kuid nüüd ma sõnastan küsimuse veidi teisiti).

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Jalgadel võib leiduda nii seentest kui bakteritest põhjustatud nakkusi.
Seennakkuse vastu aitavad seenevastased preparaadid (klotrimazol, isokonazol jne), mida Te olete juba varem korduvalt ...

Loe edasi

1,5-aastasel lapsel varbad kuivad ja lõhenenud

Tere! Meil on mure oma 1,5-aastase tütre varvastega. Kevadel avastasime punetava laigu ühe varba alt, mis ajapikku muutus tugevaks kõva koorikuga ketenduseks. Suvel kui ta käis merevees, siis varvas paranes ...

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Sellises vanuses (1,5 aastat) on jalaseen üliharuldane. Jalaseene vastu räägib ka asjaolu, et klotrimazoolkreem ei avaldanud toimet. Kõige tõenäolisemalt on tegemist juveniilse plantaarse dermatoosiga, ...

Loe edasi

Jalad higistavad

Tere!
Olen 20 aastase noormehe ema. Poiss on mures oma higistavate jalgade pärast. Kui ta istub loengus, siis juba hommikuti kohe lähevad jalad kuumaks ja higistavad. Kannab nahast korralikke kingi, ...

Vastas dr Sirje Liiv

Apteegis on olemas mõned jalgade desinfitseerimiseks (jalaseene vältimiseks) mõeldud vahendid. Neil on ka higistamisvastane toime.

Loe edasi

Küüneseene ravi imetaval emal

Lp. doktor,

Juba mitu aastat tagasi sain ujulast jalaseene, mille ravisse ei suhtunud toona kahjuks tõsiselt ning sellest kujunes küüneseen. Kõik parema jala varbaküüned on kahjustunud. Arst ...

Vastas dr Terje Kukk

Küüne seenhaiguse ravis on efektiivseimaks raviks tablett ravi. Kui see ei ole võimalik, siis küünelakina, 1 x nädalas kuni terve küüneplaadi väljakasvuni.Juuste väljalangemist ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi