carcinoma basocellulare 09.05.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

tere. Tahaks teada Teie arvamust kui ohtlik see diagnoos on. Veel soovin teada, kas on mingid piirangud. Kas kosmeetikul vöib kord kuus massase ja maski teha, kuna nahk on väga kuiv.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Basalioom ehk teisisõnu basaalrakuline nahavähk on kõige sagedasem nahakasvaja, mis esineb peamiselt kesk- ja vanemaealistel inimestel. Oma kulu poolest on basalioom nahavähkidest kõige leebem, sest annab siirdeid üliharva ja inimese eluiga seega ei lühenda.
Siiski, basalioomid tekivad tavaliselt kroonilise päikesekahjustuse foonil ja kui inimesel on üks basalioom olnud, võib tulevikus neid teisigi tekkida.
Seetõttu soovitan enne näoprotseduuridele minekut kahtlased sõlmed näol lasta nahaarstil eelnevalt üle kontrollida.
Lugupidamisega,
Kristi Abram

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

carcinoma basocellulare

tere. 7.oktoobril tehti mul nina juures kohaliku tuimestusega lõikus ja tulemuseks oli
carcinoma basocellulare (sügavus 2.1 mm,Clark IV)
Pärast seda olen tundnud, et mul on kubemepiirkonnas ...

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Basaalrakuline kartsinoom ehk basalioom on kõige sagedamini esinev nahakasvaja ja mõnel inimesel võib neid elu jooksul olla ka mitu. Basalioom eelistab päikesele avatud piirkondi (peapiirkond ...

Loe edasi

Kuidas edasi?

Tere! Massažöör avastas seljal kahtlase sünnimärgi ja käskis nahaarstile minna. Läksin. Nahaarst saatis kirurgile, kes eemaldas selle. Kahe nädala pärast läksin niite välja võtma ja siis sain teada järgmist: ...

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Basaalrakuline kartsinoom ehk basalioom on väga sage kartsinoomi vorm. Õnneks on tema kulg patsiendi suhtes leebe ja õigeaegselt ravitud basalioom siirdeid ei anna.
Kas tuleb veel ravida? ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi