Lichen Sclerosus 28.04.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere
Kuhu ma saan pöörduda, et saada selgust, kas ma saan välja ravida lichen sclerosuse või peatada selle edasi arengut? Kuidas haigus ise ja ravimite kasutamine mõjutab rasestumist? Mida kasutada päevade ajal, sest tampoone ei saa kasutada, kuna hakkasid pidevad seenhaigused, aga hügieeniside jälle teeb olukorra halvemaks (turse, sügelus, valu)?
Kuidas suhtuda raamatusse "Lichen Sclerosis Beating the Disease" (http://lichensclerosisbeatingthedisease.com/)?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Lichen sclerosuse (LS) valikravim on Dermovate.
Kasutamise skeem on järgmine: esimesel kuul iga päev 1 x päevas. Teisel kuul ülepäeviti ja kolmandal kuul kaks korda nädalas. Selleks ajaks peaks põletik taandunud olema (mõningad jääknähud on loomulikud, päris 100%-liselt nahamuutus siiski ei kao). Edaspidi kasutatakse vastavalt vajadusele, kui haigusnähud on natuke elavnenud.
Ravi on lokaalne ja süsteemset toimet Teie organismile ei avalda. Siiski raseduse ajal ma pikaajalist ravi ei soovita. Kui emakakaela piirkonnas sidekoelisi muutusi pole, siis haigus rasestumist ei tohiks takistada.
Mis puutub tampoonidesse/sidemetesse, siis tampoonide paigaldamine võib põhjustada tagasihoidlikku traumat ja ka seenhaiguse ägenemist, mistõttu eelistatud oleks hügieeniside. Kui LS on remissioonis (puhkefaasis), siis hügieenisidemete kõrvalmõjud peaksid ka vähenema. Mingit väga head alternatiivi ei ole mul kahjuks välja pakkuda, aga võib-olla on naistearstil mõni hea soovitus.
Raamatut "Lichen Sclerosis Beating the Disease" ei ole kahjuks sattunud lugema, mistõttu ei saa seda kiita ega laita.
Lugupidamisega,
Kristi Abram

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

haigus


MIS HAIGUS SELLINE ON NÄGU

PUNANE LAME SAMMASPOOL.

KUIDAS SEDA SAAB RAVIDA.

Vastas dr Heli Raudsepp

Punane lame sammaspool ehk Lichen planus on mittenakkav,sügelev nahahaigus, mille tekkepõhjus pole teda. Ravitakse hormoonkreemidega, vajadusel hormoontablettidega(prednisolon). Ravi määrab Teile nahaarst ...

Loe edasi

Lichen

Olen naine üle 50.Umbes kolme aasta eest diagnoositi mul eelnimetatud licheni tõbi.Sügelevad jalasäärad ja küünarvarred.Kratsimise tagajärjel näevad jalad jubedad välja.Olen käinud mitmete arstide juures ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Ei saa nõustuda väitega, et lihhenit pole võimalik ravida. Kui ravi Teile määratud salvidega pole tõhusaks osutunud, tuleks tagasi oma raviarsti juurde pöörduda, kes vajadusel kirjutab välja tabletid. ...

Loe edasi

Suu limaskesta haiguse ravivõimalused

Minu ema suust alguse saanud haigus on diagnoositud kui LICHEN RUBEN PLANUS. Ravi on kestnud aeg-ajalt üle kolme aasta. Haigus on levinud huultele.
Tehtud on laserravi.
Kas on võimalik see ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Lichen ruber planus on kroonilise iseloomuga nahahaigus, mille ravi kestvus on tavaliselt väga pikk.
Ilma patsienti nägemata ja vastavaid uuringuid tegemata pole võimalik soovitada ühtegi konkreetset ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi