Elidel kreemi kasutamine ja atoopiline dermatiit 14.03.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Viimased 3 aastat on septembrist kuni mai kuuni otsaesine sügelenud ja punetanud. Nahaarst kirjutas välja Elideli, nüüd olen seda juba paar kuud igapäevaselt kasutanud. Nii kui lõpetan kasutamise, siis jälle otsaesine sügeleb ja punetab. Tuub sai just otsa ja tahtsin lasta perearstil uut kirjutada, aga hakkasin lugema infolehte. Kirjas,et ei tohiks pikalt kasutada ja nõrgendab immuunsüsteemi? Kuidas selle kasutamisega on?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pimekroliimus (Elidel) ja sellelaadsed ravimid nõrgendavad immuunsüsteemi pigem süsteemsel kasutamisel (tableti või süsti vormis). Paiksel kasutamisel see oht on minimaalne. Elidel on just mõeldud atoopilise dermatiidi pikemaajaliseks raviks, et vähendada hormoonide (nt. Elocon) kasutamist.
Kui olete saanud oma haigussümptomid kontrolli alla, siis võite proovida Elidel kasutamise sagedust vähendada. Esmalt 1 kord päevas, siis üle päeva, kuni leiate enda jaoks optimaalse manustamise intervalli (et ei peaks liiga sageli määrima ja et sümptomid püsiks kontrolli all). Suvel peaks atoopiline dermatiit ka ise paranema, siis võib proovida vahepeal lihtsalt niisutavate kreemidega.
Lugupidamisega,
Kristi Abram