Lapsel punased laigud 07.03.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

11 aastasel poisil on mõlemal käsivarrel punased ja nahast kõrgemal laigud, mis vahest ka sügelevad kuid mitte alati. Laigud on kuivad ja krobelised ja ringjad. Väga sarnased mingile ekseemile aga ei ole kindel.
Muidu on ka väga kuiva nahaga ja kreemitame pidevalt väga rasvaste kreemidega. Millega võib tegu olla ja mis kreemid või rohud aitaks?
Aitähh.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kõige tõenäolisemalt on tegemist mündikujulise ehk nummulaarse ekseemiga. Täielikult ei saa välistada ka psoriaasi, kuid see diagnoos on antud juhul siiski vähem tõenäoline.
Pehmendava kreemiga määrimine on igal juhul õige. Apteegist saadavatest vahenditest on ilma retseptita võimalik soetada hüdrokortisooni, kuid siiski arvan, et parem kui saaksite löövet ikkagi arstile näidata.
Lugupidamisega,
Kristi Abram