Sünnimärk seljal 02.03.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere
Seljal sünnimärk mis on seal koguaeg olnud, kuid viimase kahe kuuga on toimunud märgatav suurenemine. Pilt lisatud.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Arvestades, et konkreetne sünnimärk on kogu aeg olnud ja püsinud aastaid muutusteta, siis ei saa tegemist olla melanoomiga. Ka pildil ei paista silma pahaloomulisuse tunnuseid. Ühes servas on väike koorik, mis viitab sellele, et olete sünnimärki vigastanud. Kui vigastusega kaasneb turse, siis võibki tunduda, et sünnimärk on suurenenud.
Arvan, et muretsemiseks pole antud momendil põhjust, kuid kui suurenemine jätkub, võib sünnimärgi ka kirurgiliselt eemaldada.
Lugupidamisega,
Kristi Abram