Roosad, kergelt sügelevad ja vahel tulitavad laigud näonahal 08.02.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Märkasin umbes nädala eest, et silmade all ja nurkades, kus nahk õhem ja õrnem, on punakad laigud, mis põhjustasid kerget tulitustunnet, õhuke nahk oli natuke turses ja kortsulise pinnaga. Mõni päev hiljem oli kogu nägu heleroosa-laiuline ja kergelt kihelev, eriti sügelesid põsed habemega kaetud alal. Samas eristusid selgesti eelpool mainitud punakad laigud silmaalustes ja -nurkades. Mul õnnestus teisipäeval ühendust saada nahaarstiga kodukohajärgses polikliinikus, kes soovitas minu kirjeldatud sümptomite põhjal hüdrokortisooni 0,5% salvi. Ma sooviksin teada Teie arvamust antud preparaadi tarvitamise osas ning kas oskate öelda, millele sellised sümptomid viitavad?

Ettetänades
patsient

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kliinilise pildi alusel julgeksin väita, et tegemist on kontaktdermatiidiga, st. näonahale on sattunud mõni ärritav aine - tavaliselt kas õhu kaudu lendudes või kätega nägu puudutades. Täielikult ei saa välistada ka seda, et ärrituse näonahal on põhjustanud karmid ilmastikutingimused.
Hüdrokortisooni oleksin ka ise esmase valikuna soovitanud ja seega nõustun Teie arsti poolt soovitatud raviga.
Lugupidamisega,
Kristi Abram