Kas mõnda sünnimärki tuleks lähemalt uurida (pilt)? 05.01.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kuna sünnimärke soovitatakse aeg ajalt kontrollida, siis olen neid aastate jooksul üritanud jälgida. Mingeid erilisi muutusi ise märganud pole, kuid tegin ka paar pilti suurematest ja kõrgematest. Kas mõnda neist tasuks nahaarsti juures lähemalt uurida? Või tunduvad need kõik korras olevat?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Tuginedes ABCD kriteeriumitele, siis piltide pealt ma praegu küll midagi ohtlikku ei tuvasta, samuti on kõik piltidel olevad sünnimärgid <5 mm suurusega ja väidetavalt pole ka muutunud. Seega julgen arvata, et tegemiste ei ole phtlike sünnimärkidega.
Kui Te aga ei ole kunagielus sünnimärke kontrollinud, siis võiksite siiski seda teha, sest võib olla ka niisuguseid sünnimärke, mida ise pole märganud.
Lugupidamisega,
Kristi Abram