kas tegu on sügelistega manustes pilt 15.11.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Avastasin 4 prva tagasi et jalgadel on kahtlased punnid arvasin et need võivad olla sügelised sain rootsi apteegist rohtu nimega tenutex olen seda iga õhtu peale määrinud viimased 3 päeva aga paranemist neli ei ole näha küsimus selline kas tegu on ikkagi sügelistega.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Sügelistega tegemist ei ole, sest sügeliste lööve koosneb väikestest paarikaupa paigutuvatest sõlmekestest, mis asuvad hoopis sõrmevahedes ja nabapiirkonnas, mitte säärtel.
Pilt on natuke udusevõitu, kuid esmapilgul meenutab kõige rohkem väikeste veresoonte põletikku (vaskuliiti), sellisel juhul ei ole Tenutexist mingit kasu ja selle edasist määrimist ei soovita.
Kui tegemist on vaskuliidiga, siis tuleks jalgadele rahu anda (võimalikult vähe kõndida, joosta, püsti seista). Diagnoosi täpsustamiseks oleks vaja arsti vastuvõtule pöörduda.
Lugupidamisega,
Kristi Abram