Sügelevad kublad ja punetavad laigud 29.10.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kevadel ilmusid kaelale sügelevad kublad, näitasin perearstile, vastus, et putukahammustus. Need aga kord ägenedes, kord taandudes on siiani. Arvasin, et ehk ei kannata ehteid, võtsin ehted ära, ei midagi. Aegajalt ilmuvad rindade piirkonda, või rindkere külgpiirkonnale, kõhule sellised sendisuurused ümarad helepunased sügelevad laigud, arst arvas, borelloos, veri ei näidanud. Kas minna nahaarstile või allergoloogile või onkoloogile? ..Või on see kõik seotud hoopis psüühikaga. Hetkel ka perearst on nõutu.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Teie haiguskirjelduse järgi tundub, et kõige tõenäolisemalt on tegemist urtikaaria ehk nõgestõvega. Nõgestõve põhjuseid on sadu, neist kõige sagedasemad põhjused on ravimid või mõni toit, kublad võivad vallanduda ka psüühilise ülepinge tõttu. Kuid ligi 70%-l juhtudest jäävadki põhjused teadmata.
Nõgestõve puhul kasutatakse sümptomite leevendamiseks allergiatablette, mida saab apteegist käsimüügist.
Siiski soovitan nahaarsti vastuvõtule pääseda, et välistada muud võimalused sügelevate laikude tekkimiseks.
Lugupidamisega,
Kristi Abram