carcinoma basocellulare 28.10.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

tere. 7.oktoobril tehti mul nina juures kohaliku tuimestusega lõikus ja tulemuseks oli
carcinoma basocellulare (sügavus 2.1 mm,Clark IV)
Pärast seda olen tundnud, et mul on kubemepiirkonnas mingi valus punn. Kas võib tegemist olla sama asjaga ja kelle poole soovitate pöörduda - kas günekoloogi või nahaarsti poole.
Ette tänades

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Basaalrakuline kartsinoom ehk basalioom on kõige sagedamini esinev nahakasvaja ja mõnel inimesel võib neid elu jooksul olla ka mitu. Basalioom eelistab päikesele avatud piirkondi (peapiirkond ja need kehaosad, mis palju päikest saavad), kubeme piirkonnas olev basalioom oleks pigem haruldane.
Siiski vajab iga kahtlane nahamoodustis üle vaatamist ja seetõttu soovitan pöörduda nahaarsti vastuvõtule.
Lugupidamisega,
Kristi Abram

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

carcinoma basocellulare

tere. Tahaks teada Teie arvamust kui ohtlik see diagnoos on. Veel soovin teada, kas on mingid piirangud. Kas kosmeetikul vöib kord kuus massase ja maski teha, kuna nahk on väga kuiv.

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Basalioom ehk teisisõnu basaalrakuline nahavähk on kõige sagedasem nahakasvaja, mis esineb peamiselt kesk- ja vanemaealistel inimestel. Oma kulu poolest on basalioom nahavähkidest kõige leebem, ...

Loe edasi

Kuidas edasi?

Tere! Massažöör avastas seljal kahtlase sünnimärgi ja käskis nahaarstile minna. Läksin. Nahaarst saatis kirurgile, kes eemaldas selle. Kahe nädala pärast läksin niite välja võtma ja siis sain teada järgmist: ...

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Basaalrakuline kartsinoom ehk basalioom on väga sage kartsinoomi vorm. Õnneks on tema kulg patsiendi suhtes leebe ja õigeaegselt ravitud basalioom siirdeid ei anna.
Kas tuleb veel ravida? ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi