Juuksed langesid helelaik jäi pähe 24.10.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Selline mure et juuksed langesid peast kuskil läbimõõdus5cm ja jäi laik pähe. Praegu põen närvipõletiku. Kas võib olla sellest või millegist muust? Enne seda oli peanahk nii valus kus tulid juuksed ära. Kas on mingit ravimit ja kas kasvavad tagasi? Olen täitsa segaduses et äkki jään kiilakaks palun teie nõuannet? Soetasin apteekist sampooni ja olen seda kaks nädalat kasutanud ja nüüd tekkis väiksem laik pähe PALUN ABi mida teha?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Juuksed võivad laiguti ära kukkuda erinevatel põhjustel. Sagedasemaks põhjuseks on koldeline alopeetsia ehk alopecia areata. See vallandub mingi stressifaktori foonil, milleks võib vabalt olla ka närvipõletik. Tavaliselt, kui selline situatsioon leiab aset täiskasvanueas, on prognoos hea - stress-situatsiooni lakkamisel kasvavad juuksed oma kohale tagasi.
Soovitan siiski pöörduda ka arsti poole, sest esmalt on vaja diagnoos täpsustada, kas tegemist on just koldelise alopeetsiaga või mõne muu protsessiga. Samuti, ravimitega on võimalik paranemisprotsessi soodustada. Käsimüügivahenditest on Regaine lahusel juuksekasvu soodustav toime.
Lugupidamisega,
Kristi Abram