Sügelev laiguke huule all 29.09.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Minu poolt selline küsimus. Paar nädalat tundsin, et suuümbrus sügeleb, hiljem lõi välja ka ohatis, mille nö läbi põdesin, kuid peale seda sügeleb huul siiski edasi, tekkinud on nö punane laik huule alla, mis ei kipu ära minema. Väga hullu sügeluse korral panen peale Zoviraxi, mis leevendab. Kasutan ka Fucidini, kuid sellest pole eriti kasu. Sügelev laik on tekkinud ka pea piirkonda, varasemalt on samuti olnud sarnane sügelus samas kohas, mille vastu aitas üks lahus (mille nime enam ei mäleta). Mida peaksin tegema? Ilmselt nahaarsti poole pöörduma, kuid sooviks teada, kas tegemist võib olla millegi tõsisega.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Herpes paraneb tavaliselt 1-2 nädalaga. Kui probleem on kestnud 1-2 kuud, siis ei ole see herpes.
Võimalik, et tegemist on perioraalse dermatiidiga ehk suuümbruse dermatiidiga. Sellisel juhul on parim, mida ise teha saate see, et Te ei tee midagi. Vahel paraneb perioraalne just siis, kui nahale rahu anda.
Siiski soovitan panna aeg ka nahaarsti vastuvõtule, sest kui 0-ravi ei aita, tuleb retseptiravimeid kasutada. Isekatsetamine aga võib asja ägedamaks ajada.
Lugupidamisega,
Kristi Abram