Düshidrootiline ekseem ja selle tüsistus? 01.09.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Raseduse lõpus tekkis mul kätele düshidrootiline ekseem. Valged läbipaistvad villikesed taandusid umbes 3 nädalaga. Pärast seda, aga hakkasid kätele tekkima teistsugused villid. Kõigepealt hakkas mingi koht sõrmel sügelema ja tundus nagu marrasnahk tuli ära ja selle all paljastus roosa laik. Laik hakkas tasapisi suurenema. Ja nägi välja nagu suur ketendav ja punetav kolle. Käisin nahaarsti juures, kes kirjutas mulle Fucicorti. See peatas paariks nädalaks uute kollete tekkimise, kuid vanu ei ravinud. Pelgulinnast oli mulle kaasa antud topsi sees ühte salvi (Võimalik, et Baneocin, aga kindel pole) ning selle salvi kasutamine hakkas olemasolevaid koldeid parandama. Esimese kasutuskorra järel tekkis kolde ümber kohev ümmargune ring ning hiljem hakkas see vaikselt paranema. Olin juba rõõmus, kuid eile tekkisid uued kolded ka kõhule ja silma lähedale. Mõni päev varem ka küünarnukile. Lisan pildi küünarnukil olevast koldest. Sõrmedel olevad olid pisut teistsugused, sest sinna koorikut ei tekkinud ja käte omad asusid eraldi, minnes lõpuks küllaltki suureks. Läbimõõt umbes 1 cm. Näha on ka pärast ravimi kasutamist tekkinud ring kolde ümber. Nahaarst kelle juures käisin, väitis, et see on käte teema ja peaks paari nädalaga terveks saama, kuid nagu näha, tekkis probleem ka mujale. Millega võib tegu olla ja kuidas seda ravida. Kuna ma imetan ja seda katkestada ei soovi, siis olen täiesti mures.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kahjuks ei ole pilt küünarnukist kirjaga kaasa tulnud, kuid kaldun arvama, et tegemist on ekseemiga, mis ei piirdu üksnes kätega vaid on levinud ka kehale. Mõnikord on niisugune olukord, et kui kätel ja jalgadel on väga põletikuline lööve, siis nahk reageerib sellele ka lööbe tekkimisega teistes kehapiirkondades.
Võimalik, et rasedus ja sünnitus, mis organismi hormonaalset ja immunoloogilist seisundit veidi mõjutavad, on selle vallandumisele tõuke andnud.
Esialgu soovitan vältida võimalusel märgasid kodutöid või kui nende vältimine pole võimalik, siis kasutada kaitsekindaid. Ravimina soovitan jätkata Fucicortiga. Kui paranemist ei toimu või lööve isegi halveneb, tuleb uuesti nahaarsti külastada. Kui kodustes tingimustes nahaprobleemist jagu ei saa, võib kaaluda ka haiglaravi.
Lugupidamisega,
Kristi Abram