Juuste väljalangemine 01.09.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Mul on selline mure, et juuksed on juba pikemat aega välja langenud ja suhteliselt õhukeseks jäänud. Väljalangemine algas november 2015 ja kestab siiamaani. Olen võtnud erinevaid vitamiine: tsink, piimax C+ biotiin ja D vitamiin. Käisin ka perearsti juures vereproovi tegemas, raud ja kõik muud näitajad olid korras, ainukesena oli madal näitaja D vitamiinil. Üleliia oli B12 vitamiini ja perearst ütles, et vahel võib probleem tekkida ka üleküllusest, aga mingeid muid soovitusi ma perearstilt ei saanud. Olen proovinud ka erinevaid väljalangemistvastaseid shampoone ja takjajuureõli ning ka Placent Activ juuksevedelikku, aga siiani ei paista miski aitavat. Olen ka tähele pannud, et enamus juuksed, mis välja langevad on otsast valge täpiga. Tekibki küsimus, kas probleem võib olla peanahas, sest muud näitajad on korras või võib see tekkida ka stressist?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!

Kroonilisel juuksekaotusel (kestvus >6 k.) võib olla palju põhjuseid: kilpnäärmehaigused, muud kroonilised haigused, ravimite tarvitamine (k.a. rasestumisvastased vahendid), ka dieedipidamine.
Juukseid võivad kahjustada ka mitmesugused soenguprotseduurid (föönitamine, koolutamine, värvimine, juuksepikendused jne), mis juuksekarva kahjustavad - mõnikord tekibki murdumise kohal just selline Teie poolt kirjeldatud kirjeldatud valge täpike.
Kui eelmainitud põhjuseid Teie puhul ei esine, võib tegemist olla ka stressist tingitud juusteväljalangusega.
Kui D-vitamiini tase on madal, siis tuleks seda kindlasti suukaudse D-vitamiiniga korrigeerida.
Lugupidamisega,
Kristi Abram

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

juuste väljalangemine

Olen 24aastane meesterahvas ja juba mõne aastal on mul ühtlaselt juukseid välja langenud. Nüüd on paksudest juustest jäänud järele oluliselt hõredamad juuksed. Olen täheldanud, et juukseid langeb välja ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Kahjuks Teid nägemata ei saa ma otsustada, kas tegemist on difuusse või androgeense juuste väljalangusega. Seetõttu soovitan vastuvõtule tulla. Ravi on neil erinev.

Loe edasi

trihhomonoos

Kui pikk on trihhomonoosi peiteaeg? Kas selle haigusega vo~ib kaasneda va"ga intensiivne juuste va"ljalangemine? Milliste intiimkontaktide korral peale sugulise vahekorra vo~ib veel nakatuda trihhomonoosi?

Vastas dr Heli Raudsepp

Trihhomonoos on sugulisel teel leviv haigus. Peiteperiood on keskmiselt 7-10 päeva, kuid võib esineda pikemat ja lühemat peiteperioodi. Juuste väljalangemine ei kaasne trihhomonoosiga.

Loe edasi

juuste väljalangemine.

Tere.Minu probleem on järgmine:mul tekkis küünte seenhaigus,polikliinikus soovitati LAMISIL tablette.Sain küünte haigusest lahti,aga ravimi võtmise perioodil tekkis juuste väljalangemine.Polikliinikus ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Ärge muretsege, see on mööduv probleem.

Loe edasi

juuste väljalangemine

peanahal on suured laigud,kus ei kasva juuksed.On võetud seeneproov mis oli negatiivne.Samuti on kontrollitud kilpnääre.Siiani ei ole vastust leitud.Olen määrinud arsti soovitusel alpi-cort.

Vastas dr Sirje Liiv

Tegemist võib olla koldelise juuste väljalangemisega, mille tekkepõhjust ei õnnestugi alati välja selgitada. Kuna haigus paraneb teinekord aeglaselt, soovitan ravi jätkamise küsimuses pöörduda uuesti ...

Loe edasi

seen ja juuste väljalangemine

Tere!

Kas on võimalik, et tupeseenel on seos juuste väljalangemisega? Mõlemad asjad juhtusid samal ajal, ainult, et juuksed langevad edasi.
Kui vastus on jah, siis mida ma võiksin pähe ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Juuste välja langemise ja tupeseene esinemise vahel puudab seni teadaolevalt seos.

Loe edasi

Juuste väljalangemine.


Olen 36a. juuksed langevad välja juba 8 kuud,viimased nädal aega aga tohutult palju umbes 500 karva päevas.Olen teinud juukse maske,söönud vitamiine aga kõik asjata.Millest see võib ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Peaksite pöörduma nahaarsti vastuvõtule.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi