Nahapinnast kõrgem moodustis 16.06.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen mures, kuna minu lapsel (1,4 a. ) tekkis umbes kolm nädalat tagasi kaela peale naha alla veretäpi taoline täpike. Päev-kaks hiljem tekkis selle ümber õrn laik. Mõned päevad hiljem oli täpp kui ka laik kadunud. Umbes nädal aega hiljem avastasin, et sinna samasse kohta oli tekkinud nahapinnast kõrgem väike punn/moodustis. Muret tekitab see, et iga päevaga on see punn suuremaks läinud.
Kas oskate öelda mis asi see olla võib ja kas peaksime kiiremas korras arsti juurde minema?
Saadan pildi, milline see punn hetkel on (olemas on ka pilt, mis tehtud siis kui punn oli väike).
Ette tänades!

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pildi järgi on natuke keeruline öelda, mis liiki punniga on tegemist.
Esimene mõte on mul see, et last on kaelalt hammustanud mõni putukas (sellele viitaksid veretäpike ja punetav laik) ning hammustuse kohale on tekkinud selline sidekoeline punnike nagu vahel juhtub.
Teise mõttena on võimalik, et ka kaelale on tekkinud mollusk - sellisel juhul peaks luubiga vaadates väike nabataoline süvend näha olema (pilt läheb mul suurendamisel udusemaks ja ma süvendit ei pildilt ei näe).
Kui moodustis kaelal suureneb, siis soovitan diagnoosi täpsustamiseks nahaarstil siiski näitamas ära käia.
Lugupidamisega,
Kristi Abram