silmalau punetus, sügelus, turse 03.06.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Laule tekkis punetus ja turse. Nahk hakkas kestendama ja lõhenema ning pragudest immitses laule aeg-ajalt ilma lõhna ja värvita 'vett'. Sellega kaasnes kipitustunne. Näo pesemisel kuivuse- ja kipitustunne suurenes, kuigi kasutasin ainult vett. Pea pesemisel (šampooni kasutamise järel) oli valu kõrvetav .
Minu silmalaul on nahk kuiv, ripsmete ümbruses pole midagi märgata, silmast eritist ei tule ja silm valulik pole.
Kuna nahal ilmnevad nähud võivad viidata muudele terviseprobleemidele, siis arvasin, et lisan, et mul on u 10-15 aastat tagasi esinenud odraivasid ning paiseid, millest võeti proov ja leiti mingi pisik v bakter, mille nime ma kahjuks ei mäleta.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Blefariit on eesti keeles silmalau põletik - selles suhtes inglise arstil õigus. Chloramphenicol on antibiootikumiga salv. Juhul kui blefariit ei ole tekkinud bakteritest, vaid on tekkinud seetõttu, et silmalaug on kokku puutunud hoopis mingi ärritava teguriga (nt. kemikaalid, hõõrdumine vms.), siis antibiootikumist väga kasu olla ei saa. Sellisel juhul soovitaksin pigem Hydrocortison silmasalvi.
Kindlasti ei tohi ka haiget silma hõõruda. Õli määrimisega olge samuti ettevaatlik, kui tundub, et paremaks ei muutu, siis ärge enam kasutage.
Lugupidamisega,
Kristi Abram

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Sünnimärk sügeleb ja punetab

Ca kuu või poolteist tagasi hakkas üks jalasäärel olev sünnimärk sügelema.
Natuke kergelt kratsisin ka, aga proovisin mitte kratsida sünnimärki vaid pigem ümbritsevat nahka. Siis tekkis sünnimärgi ...

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Pilt on sattunud tõesti väga udune, aga ka parema kvaliteediga pildi põhjal ei saa ilma dermatoskopeerimata mingit diagnoosi püstitada. Vahel võib nahk sügeleda ka sõltumata sünnimärgist ja ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi