Valulik kühm varbavahel 02.06.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Pöördun teie poole ühe juba pikki aastaid oleva murega. Nimelt on mu vasaku jala eelviimasel varbal (väikese varba ja eelviimase varba vahel aga jääb eelviimasele varbale) juba pikka aega olnud valulik kollakas kühm. Katsudes on tunne nagu oleks ka teravik peal (kärn vms aga seda ei paista olevat). Kord on valusam, siis jälle väheke alaneb. Soojemate ilmadega teeb pigem valu ja ka käia on valus kuna surve tekib sinna. Vahel ei tee üldse valu aga pigem siiski. Ka praegusel ajal on üsna terav valu. Vahel olen sunnitud lihtsalt plaastri sellele kohale panema, et ei tekiks hõõrdumist viimase ja eelviimase varba vahel, mis siis tunda annaks. Vahel on väga valulik periood, mis siis jälle mõnikord taandub aga mingi tunne on alati olemas. Ei saa aru millega tegu. Olen vaadanud ja uurinud ka konnasilmade kohta aga kuidagi nagu ei klapi. Ka konnasilmaplaastreid olen kasutanud mitmel korral aga muutusi ei ole. Jalavanne olen teinud ja püüdnud ka kergelt jalariiviga miskit ette võtta kuid tulutult. Niisamuti kreemitanjalgu peale pesemist. Kas saate ehk lisatud piltidest aru, millega võiks tegu olla.
Tänan abi eest!

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
See, sarvkork mida ma pildilt näen, on ikkagi konnasilmale iseloomulik. Võimalik, et selle all võib olla veel mingi lisakühm, mis konnasilma taastekkimist soodustab.
Kui konnasilmaplaaster või jalariiv ei aita piisavalt korki eemaldada, siis saab abi võib-olla pediküürijalt.
Konnasilmade tekkepõhjuseks on tavaliselt mingi jalalaba kuju muutus (nt. lampjalad või liiga koosasetsevad varbad). Selles osas soovitan pöörduda perarstile, kes labajala kuju hindaks ja vajadusel suunaks Teid ortopeedi konsultatsioonile.
Loomulikult ei tohiks kanda ka liiga kitsaid ja liiga kõrge kontsaga jalanõusid.
Lugupidamisega,
Kristi Abram

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Katkine varbavahe

Tere!

Nahahaiguste arst määras raviks Pevaryl-i salvi kord päevas. Olen seda määrinud

juba kuu aega ja tundub, et asi läheb hoopis halvemaks,

lõhe varbavahel on läinud ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Soovitan pöörduda uuesti nahaarstile,et ta Teid veel kord üle vaataks. Võimalik, et ravim tuleb vahetada või kombineerida mõne lisaravimiga. Kõik ravimid, mida vajate, on retseptiravimid ning seetõttu ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: