Papillomatoosne neevus 29.05.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Käisin tegemas dermtesti ja vastuseks sain ,et sünnimärk ei ole pahaloomuline ja tegemist on papillomatoose neevusega.
Küsimus ongi,et mis see täpsemalt on ning kas oleks parem see eemaldada või mitte, otseselt mind see ei sega. Kas sellest võib areneda midagi halba?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Neevus on teisisõnu sünnimärk ja papillomatoosne tähendab niisugust nahamoodustist, mis on nahast kõrgem. Papillomatoosne neevus tähendab kokku healoomulist nahast kõrgemat sünnimärki. Reeglina sellised edasi ei arene, mida kinnitab ka see, et antud neevus on püsinud vähemalt 10 aastat muutumatuna.
Lugupidamisega,
Kristi Abram