Muret tekitav sünnimärk. 04.05.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Sooviksin teada kas muutus mu seljal tundub normaalne või mitte? Olen hetkel rase ja mulle tundub nagu mu seljal olev sünnimärk oleks natukene heledamaks muutunud, nahk on natukene tundlik ka seal ümbruses, aga see võib tulla naha kuivusest. Muidugi võib olla selle "tundlikkuse" põhjuseks ka minu mehe kommentaar selle kohta, mis mind ehmatas, sest ennem ma ei saanud miskit väga aru. Segavad on ka kaks karvakest mis seal sees pesitsevad. Kahjuks ei ole mul sünnimärgist ühtegi varasemat pilti alles, muidu hoian neil ikka koguaeg silma peal. Kas ma peaksin muret tundma või võin rahulikult edasi elada ilma paanikata?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Karvakesed sünnimärgi see ei ole halvaloomulisuse tunnus. Väliselt sarnaneb moodustis tavalise intradermaalse neevusega ehk siiis hariliku küpse sünnimärgiga, mis reeglina ohtu ei kujuta, tavaliselt need ajaga muutuvadki heledamaks.
Kuna ma pildi pealt dermatoskoopilist pilti ei näe (see, mida vastava instrumendiga vaadatakse), siis võiks lasta nahaarstil selle veel kord üle vaadata. Kui sünnimärk kuulutatakse healoomuliseks, siis ei pea enam selle pärast edaspidi muret tundma.
Lugupidamisega,
Kristi Abram