Roosa pitüriaas 06.04.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kas UVB valgusravi aitab, kui on Roosa pitüriaas. kas võin minna, kui arst ise pole mulle seda määranud?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Roosa kliiketendustõbi kestab keskmiselt 6 nädalat ja paraneb spontaanselt. Nahka tuleb lööbe ajal kohelda leebelt: kreemitada, pesemisel mitte hõõruda, vältida vanni, sauna ja basseini. Valgusravi osas erilist kiiremat efekti pole oodata, küll aga võib juhtuda see, et nahk pigmenteerub erinevalt ja lööbe kohale jäävad paranemisel heledad laigud, mistõttu arvan, et UVB ei ole antud hetkel mõistlik.
Lugupidamisega,
Kristi Abram