punakas laik käel 09.12.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.
3 päeva tagasi tekkis käele selline moodustis,mujal nahapinnal pole midagi. Tunda on ka kerget kipitust .Olen peale määrinud Feniviri kreemi, aga pole nagu muutnud midagi. Kas on põhjust muretseda?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kuna villikesi pole siis on raske öelda, kas tegemist on herpesega või mitte. Kipitus võiks herpest iseloomustada küll...Võib-olla on just Fenivir see, mis on villikeste kujunemist pidurdanud.
Kui ravimiga (Fenivir) juba alustasite, siis jätkake 4 päeva jooksul nagu ette nähtud ja oodake ära ravimi mõju. Edasi soovitan kollet lihtsalt jälgida. Kui laik ära ei kao või tekib samalaadseid juurde, tuleb arsti juurde pöörduda.
Siiski, pooled nahahaigused paranevad ise spontaanselt, kui neid liialt ei ärritata, seega üle ravida hetkel ei ole mõtet.
Lugupidamisega,
Kristi Abram