Nahamoodustis imikul 01.12.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 6 nädalase lapse ema. Umbes poolteist nädalat tagasi märkasin beebil vasaku kõrva juures punni moodi moodustist, mis on nahast pisut kõrgem ja katsudes pigem kõva. Samalaadne moodustis on tekkinud väiksemal kujul ka kõrvalestale.

Antud küsimuses olen pöördunud ka perearsti poole, kes ei oskanud teemat kommenteerida ning ütles, et hetkel peaksime vaid jälgima, kas moodustis kaob ajapikku või jääb püsima.

Püüdsin teha ka foto, et oma kirjeldatut jäädvustada.

Kas oskate öelda, millega võiks tegu olla ning kas see vajab ka ravi?

Ette tänades!

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Fotolt näen kõrva ees ja kõrvalesta alumisel poolel kahte nahavärvi kõrgendikku, mis on katsudes tihked. Kirjelduse ja pildi alusel võiks arvata, et tegemist on mingi kõhreliste moodustistega. Olen perearstiga ühel meelel, et esialgu võiks neid jälgida - kui need ei suurene või suurenevad lapsega proportsionaalselt, siis ei peaks muretsemiseks põhjust olema.
Kui need aga näitavad lapsest kiiremat kasvu, siis peaks perearstile uuesti näitama ja vajadusel võtma suunamise kõrvaarstile, et täpsustada moodustiste olemust.
Lugupidamisega,
Kristi Abram