kondüloomid 24.02.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

olen otsinud vastust, kuid pole seda veel leidnud seega pöördungi teie poole. olen 17a neiu ja mul diagnoositi kondüloomid ja papilloomviirus. arst kirjutas retsepti,ning rohtu pean kasutama 4perioodi jooksul 3päeva järjest. Viimasel külastusel günekoloogi juurde (eelmine nädal) ütlest ta, et enne sügist pole mõtet tagasi tulla. mul on käsil kolmas periood, kuid näsad pole paremaks läinud. seega küsiksingi, 1)kas need tulevikus võivad kuidagi halval meol välja lüüa? arst andis mulle lugeda, et sellest haigusest võib vähk välja kujuneda. tean ka et papilloomviirust pole mul võimalik välja ravida. 2)kas see tähendab seda et ma olen nüüd terve elu ohtlik teistele, kuna vöin nakatada? ja kui tulevikus lapsigi kavatsen saada, siis 3)kas on miskine oht, et rasedus vöib ohtlikuks kulgeda?

4)Kas kondüloomide puhul ei ole mitte mingisugust võimalust terveks saada? 5)papilloomviirusest ei ole vist võimalik vabaneda?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Vaid üksikud papilloomiviiruste tüübid võivad põhjustada vähki. Kui algselt määratud ravi pole aidanud ettenähtud ajavahemiku jooksul, tuleb kasutusele võtta järgmine ravivahend. Sünnituse pärast ei tasu muretseda.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

kondüloomid


Tere!
Mul diagnoositi kondüloomid ja saan ka ravi. Mida ma edaspidi peaksin oma elus seoses nendega silmas pidama? Eriti mis puudutab seda, et ma kedagi ei nakataks!

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Teravad kondüloomid on nahal esinevad healoomulised moodustised, mis tavaliselt alluvad väga hästi ravile. Nagu iga viirushaigus, võivad ka teravad kondüloomid korduda. Kui nahal vastavaid moodustisi ...

Loe edasi

Condyloma


Tere,

mis on condyloma ja millisel kujul ta avaldub naistel.

Aitah

Vastas dr Heli Raudsepp

On olemas laiad ja teravad kondüloomid. Laiad süüfilise korral ja teravad HPV viiruse korral. Mõlemad on sugulisel teel edasikantavad. Teravad kondüloomid kujutavad endast nahanäsakesi. (ilmselt Te neid ...

Loe edasi

Kondüloomid

Kui kaua ei tohi pärast ravi vahekorras olla? Ravi kodune Wartec tootega.

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Kui teravad kondüloomid on täies ulatuses eemaldunud, siis pole mingit vajadust vahekorrast hoidumiseks.

Loe edasi

Kondüloomid

Kuidas diagnoositakse kondüloome, milline on efektiivseim ravi ja kuidas mõjutab see haigus järglaste saamist, mõtlen siin seda, et kui haigus on varajases staadiumis avastatud ja ravitud?

Kuidas ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Lugupeetud Marko!
Loomulikult on võimalik ka endal ise teravaid kondüloome diagnoosida kui teada kuidas nad täpselt välja näevad.
Aga loomulikult pole mitte igasugused moodustised nahal teravad ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi