kondüloomid 24.02.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

olen otsinud vastust, kuid pole seda veel leidnud seega pöördungi teie poole. olen 17a neiu ja mul diagnoositi kondüloomid ja papilloomviirus. arst kirjutas retsepti,ning rohtu pean kasutama 4perioodi jooksul 3päeva järjest. Viimasel külastusel günekoloogi juurde (eelmine nädal) ütlest ta, et enne sügist pole mõtet tagasi tulla. mul on käsil kolmas periood, kuid näsad pole paremaks läinud. seega küsiksingi, 1)kas need tulevikus võivad kuidagi halval meol välja lüüa? arst andis mulle lugeda, et sellest haigusest võib vähk välja kujuneda. tean ka et papilloomviirust pole mul võimalik välja ravida. 2)kas see tähendab seda et ma olen nüüd terve elu ohtlik teistele, kuna vöin nakatada? ja kui tulevikus lapsigi kavatsen saada, siis 3)kas on miskine oht, et rasedus vöib ohtlikuks kulgeda?

4)Kas kondüloomide puhul ei ole mitte mingisugust võimalust terveks saada? 5)papilloomviirusest ei ole vist võimalik vabaneda?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Vaid üksikud papilloomiviiruste tüübid võivad põhjustada vähki. Kui algselt määratud ravi pole aidanud ettenähtud ajavahemiku jooksul, tuleb kasutusele võtta järgmine ravivahend. Sünnituse pärast ei tasu muretseda.