Nahk sõrme pealt kuivab 19.06.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mul on juba pool aastalt sõrme vahelt nahk maas, olen proovinudigasuguseid kreeme kuid miski ei aita. Vahepeal see sügeleb ja kipitab. See on ainult ühe käe kolmel sõrmel, mitte kusagil mujal pole. Olen kasutanud Helosani,Bebanthen,hüdrokortisooni. Elame soomes ja pole siinsetest käsimüügiravimitest abi saanud. Need kasutatud kreemid on soovitatud kooli arsti poolt kuid need ei aita. Mul ei mingeid allergiad kunagi olnud.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pildi järgi kahtlustan kroonilist kontaktdermatiiti. See tähendab, et kui nahk puutub kokku mingi teguriga, mis kahjustab naha pealiskihti, siis tekibki põletik, tavaliselt on need kahjulikud tegurid sellised, mis kahjustab nahka aeglaselt aga korduvalt (kasvõi näiteks liiga sage vee ja seebiga pesemine).
Esimene asi, mida tuleb teha, on vältida võimalikult palju igasuguseid "märgasid" tegevusi kätega. Ka liiva savi jm.sellisega mängimine halvendab olukorda. Peale käte pesemist tuleb alati panna kätekreemi.
Ravimitest peaks hüdrokortisoon aitama, aga vahel võib see olla liiga nõrk. Sellisel juhul tuleb ikkagi arsti juurde minna, et sest tugevamad rohud on kõik retseptiga.
Lugupidamisega,
kristi Abram