valulikud sügelevad laigud nahal 19.05.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, mul tekkisid punased valulikud ja sügelevad laigud üle keha. Alguses hakkasid meeletult sügelema peopesad ja siis hakkasid tekkima laigud kehale. Varem pole mingeid allergiaid olnud. Nüüd hakkasid peale sünnitust esimesed päevad ja sellega tekkis ka lööve. Olen võtnud zyteci tilkasid ja määrinud hydrocortison kreemiga aga laike tekib juurde ja juba ka näol. Millest see on ja kuidas ravida

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pildi järgi on tegemist kõige ehtsama nõgestõvega. See võib vallanduda allergilise reaktsioonina mõnele sissesöödud toidu või ravimi peale, aga ka 101-l muul põhjusel. Esimene menses pärast sünnitust tähistab seda, et organism kõlastub hormonaalselt uuesti ümber ja see võib olla piisavaks põhjuseks. Mõelge hoolega, äkki kasutasite menstratsioonivalude leevendamiseks veel mõnda valuvaigistit? Need võivad ka säärast reaktsiooni anda.
Kui vallandav tegur (nt.toit või ravimid) on võimalik kõrvaldada, siis tuleb see kõrvaldada. Kui vallandavat tegurit ei saa kõrvaldad, on nõgestõve valikraviks antihistamiinikumid (nt.Zyrtec). Kui tavapärane annus ei toimi, siis doosi tõstetakse. Täiskasvanud võtavad tavaliselt Zyrtecit tabletina, kui üks tablett õhtul ei aita, võtke teine lisaks hommikul. Soovitan võimalusel pöörduda ka arsti poole.
Lugupidamisega,
Kristi Abram