ebaühtlaselt pigmenteerunud nahk 28.04.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen perearst Maret Tamme, noormehel tekkinud laigud nahal järsku eelmise aasta kevadel. On hirmus murelik ja õppinud lihtsustatud õppekava alusel, seepärast mina kirjutangi. Kl. veri ja maksanäitajad korras. Ülearu päevitanud ei ole. On heledapäine ja mitte tedretähtedega. Minul teda maha rahustada ei õnnestunud. Ja anamneesist ei tule ka kuidagi, et oleks selliseid laike varem olnud???

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Ma näen fotol peamiselt hüperpigmenteeritud laike (natuke raske on fotolt aru saada, kas tegemist on käsivarre või säärega). Võimalik, et noormehel on olnud fotokontaktdermatiit, st. et ta on kokku puutunud mõne ainega, mis suurendab päikesetundlikkust - nt. otsene kontakt nahaga või suu kaudu (nt.mõnest tarvitatud ravimist).
Diferentsiaaldiagnostiliselt tuleb kõne alla ka värviline kliiketendustõbi (kui olete perearst, saate skariftseerida nahakettusid ja saata laborisse uuringuks seene suhtes). Kui analüüsid on korras, siis süsteemset haigust ei tohiks olla. Kui jätkuvalt murele lahendust ei leia, siis võib patsiendi saata dermatoloogile konsultatsioonile, sest patsienti tervikuna nähes on lihtsam diagnoosi püstitada.
Lugupidamisega,
Kristi Abram

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Sünnimärkide eemaldamine

Tere!
Tegin ühes spa-s dermtesti ja sain vastuseks, et kaks sünnimärki tuleks eemaldada. Tahaks igaks juhuks küsida arsti käest ka, et kas tuleks kohe eemaldada või võiks ka jälgida? Olen paar aastat ...

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Kahjuks on Teie küsimusega kaasa tulnud ainult ühe sünnimärgi pilt. Näen, et dermatoskoopiliselt on mustrijoonis jämenenud ja kohati katkendlik, tsentraalselt ka ebaühtlaselt paigutunud täpikesi. ...

Loe edasi

suu ümbrus

Mul on suu ümber kollakas ring, millest see tuleneb?

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Näen pildil tõesti kollakat ringi ümber suu, aga samasugune kollakas värvus paistab ka kaelal. Kas olete kasutanud isepruunistuvaid vahendeid, mis on nahale sattunud ebaühtlaselt?
Kui ...

Loe edasi

Operatsioonijärgne arm

Tere!
Küsimus pole otseselt nahahaigusest, kuid usun, et nahaarstina oskate anda mulle nõu. Nimelt oli mul 4 kuud tagasi kilpnäärme sõlme operatsioon. Kõik läks hästi, tüsistusi ei ole ja haav on ...

Vastas dr Sirje Liiv

Nii värsket armi tuleb kindlasti kaitsta päikese eest. Päikesekaitsekreemi faktori number peaks olema maksimaalselt suur. Kui katate ainult armi, on oht , et ujumas käies või veidi higistades läheb blokaatorkreem ...

Loe edasi

Kuiv nahk

Tere,

Mul on talvel nahk allergiline. Milliseid tooteid kasutada.

Lugupidamisega

Irina

Vastas dr Sirje Liiv

Soovitaksin apteegi baaskreeme, mis on mõeldud kuivale ja tundlikule nahale, näiteks Eucerini vastava sarja tooted.

Loe edasi

kuiv nahk

oeln juba aastaid olnud hädas oma väga kuiva näonahaga. ei aita niisutavad kreemid ega maskid. nahk kestendab eriti põskedel.otsaees ja nina peal.
olen käinud kosmeetiku juures,aga tema ei osanud ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Soovitan vastuvõtule tulla, et leiaksime Teie probleemile sobiva lahenduse.

Loe edasi

Kas antibiootikum ravib nahka?

Tere! Mul on natuke probleemne nahk,aga kui haige olin oli ka nahk ilusam. Kas antibiootikum ravib nahka? Mitu korda umbes peaks käima ultraheliga näopuhastuses,et nahk oleks täiesti puhas?

Tänan!

Vastas dr Terje Kukk

Antibiootikumid on ka nahahaiguste ravis laialt kasutusel, seetõttu teie esimesele kõsimusele on jaatav vastus.

Teisele küsimusele annab parima vastuse seda protseduuri läbiviiv spetsialist. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi