mädased paised selja turjaosas 23.04.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

NB - jutt käib minu isast.
Tal on viimasel ajal tekkinud turjale üsna suured mädased, veritsevad paise-kolded (läbimõõt suurimal ca 3-4cm)
Samuti on mujal ülakehal, kaenla all löövet, keha on "õrn" valuline, on olnud viimastel päevadel kerget palavikku,
Neid koldeid seljal ta väidetavalt ei tundnud, ega teagi millal need tekkisid. Kratsinud ei ole, sest ei ulatagi sinna.
Saunas käib iga nädal. Peres on vana koer, kellel on näha ka mingeid nahahaiguse sümptoome.
Haigustest on ilmselt varajane diabeet (veresuhkur 7-8 ja ka rohkem), kõrgenenud vererõhk(võtab ravimeid), kulunud põlveliiges, mille tõttu ka võtab vastavaid ravimeid ja on pandud liigese vahetuse järjekorda.
Alkoholi(just õlut) praegu ei tarbi, kuid elu jooksul on olnud tõsiseid probleeme. Kehakaal ka kõrge, liikumist seoses liigesega minimaalselt.

Millega on tegu Teie arvates ja mida ette võtta?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kui esinevad mädased kolded ja palavik, siis suure tõenäosusega tegemist mingi naha bakteriaalse põletikuga. Millega täpselt tegu on, seda on patsienti nägemata raske öelda.
Kui isal on diabeet, siis see igal juhul soodustab mädapõletiku teket. Mõnikord tekivad mädakolded kriimustuse kohale või mõne teise nahahaiguse tulemusena. Ka koer tuleks üle kontrollida, ega tal kirpe pole, mis võivad ka inimest hammustada.
Isa suhtes kontakteeruge kiiresti perearstiga, et ta kirjutaks antibiootikumi või saadaks vajadusel isa edasi spetsialistile, sest kui kaasneb ka palavik, võib asi olla küllaltki tõsine.
Lugupidamisega,
Kristi Abram