Punane laiguke näonahal 24.03.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Küsimus puudutab punast laiku näonahal silma välisnurga lähedal. Välja näeb see umbes nagu putukahammustus - sees tumedam südamik, äärtes hajuv punetus. Mingeid vaevusi sellega ei kaasne - ei sügele ei niisama ega puudutamisel, ei ole valulik. Püsinud on see seal aga juba mitmeid kuid (kuskil oktoobrist-novebmrist), vahel on natuke vähemmärgatav, vahel rohkem.
Küsimus on, et mis see olla võiks ja kas selle vastu saaks midagi teha.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pilt on natuke udune, aga mulle tundub, et tegemist võib olla täht-hemangioomiga, mille keskel on üks laienenud veresoon ning pärjana väljuvad "kiired". Kui tegemist on sellega, millega arvan, siis näidake seda nahaarstile, seda oleks võimalik spetsiaalse aparaadiga ära koaguleerida, nii et see kaob ära.
Lugupidamisega,
Kristi Abram