Näonaha probleem. 21.02.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mul on näonahk probleeme tekitanud juba peaaegu 1,5 aastat. Seose üsna suurte muutustega elus, oli ja on siiani aegajalt pingelisi aegu, tekkisid ülahuulele, suunurkadesse või nina kõrvale nahavoltidesse punased ärritatud naha kohad...nagu oleks ohatis...selline vistrikust suurem laik, kuid mädas pead ei ole. Sõrmega katsudes valulik, nagu väikesed ogad torgiks. Tekkisid suht mõne tunniga. käisin nahaarstil Lasnamäe Medicumis...Dr Plehhanova vaatas ja arvas, et lihtsalt põletik...kirjutas miskit kreemi, mille nime ma kahjuks ei mäleta...retseptiravim. Kasutasin selle lõpuni ja kuna väga äge see ei olnud, siis tagasi ei läinud...aga probleem ei kadunud. Vähemal või rohkemal määral oli see kogu aeg olemas. Umbes 6 kuu eest hakkas jälle ägenema, s.t ettuli ülahuulele, nina kõrvale nahavoltidesse ja mõned vistriku moodi isegi põsesarnadele. Viimased 6 kuud kasutasin selle vastu Elocon 1mg/g kreemi, mis võtab selle ägeduse maha ja siis miski nädala jooksul kaob ära, et siis kohe miskil teisel kohal välja ilmuda. Kuna mul kunagi diagnoositi akne rosaatsea, mis 6 kuu möödudes ise kadus, siis lootsin, et see kaob kah mingi aeg, kuid tundub, et nii lihtsalt seekord ei lähe. Hakkasin ise jälgima, mis võib ärrtiust põhjustada, mõned seaduspärasused jäid silma, mis kutsusid esile uute villide tekke.......tugev ärritumine, õlu, iseküpsetatud jahutooted (pärm? ), rohkem kui 1 kohvi päevas, autos sooja õhu laskmine klaasile.
Käisin umbes 10 päeva tagasi teise nahaaarsti juures, kes arvas, et Eloconi pikalt kasutada pole hea...arvas, et võib olla rosaatsea ja kirjutas mulle Finacea geeli.
Sel hetke, kui arsti juures käisin oli haigus vaevu märgatav. Paar päeva peale arsti juures käiku sattusin sööma jahus tehtud kana, vist fritüürist läbi käinud ja peale seda jalutasin külma ilmaga mere tuule käes, mis lõi mul mõlemad suunurgad põletikuliseks.põletik algab ülahuulelt ja lõpeb alahuule all, ühel pool on nii äge, et lausa veritseb, kuna geel kuivatab ja suud liigutades mõraneb nahk ja veritseb natuke.
Paar kuud tagasi oli koos ägenemisega silmadega kah probleem...silmad nagu oleks kuivanud, väsisisd ära nagu oleks pikalt arvuti ees istunud ja silmanurgad punetasid. Viimase ägenemisega pole silmadega muret olnud, kuid on selline pidev õrn peavalu (pole kunagi elus peavaluga kimpus olnud)

Kas see võib olla haiguse ägenemine, enne kadumist või võib olla tegu millegi muuga ?

Kas peaksin uuesti arsti juurde minema, või peab selle Finacea toimima hakkamist veel oodama ?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Olen Teie viimase nahaarstiga ühel meelel, et Eloconi näol kasutada ei maksa, eriti veel nii pikalt, sest see põhjustad ajapikku juba ise hormoonsõltuva dermatiidi. See, et peale Eloconi kasutamise lõpetamist tekib ägenemine, on igati ootuspärane, aga hormooni uuesti kasutama hakata küll ei tohi, vaid pigem oodata, milla uus ravim hakkab mõju avaldama.
Soovitan Teil siiski arsti juurde aja uuesti broneerida, sest vahepeal on vaja hinnata, kui kaua on vaja Teie nahka ravida. Teiseks ei pruugi Finacea ka alati 100%-liselt sobida, aga õnneks on olemas veel valikuid, mida saate arstiga arutada.
Lugupidamisega,
Kristi Abram