jama nahaga 20.02.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

olen 21 a. noormees. mul on soobumus mädanemisele. st tekkivad lihtsalt "heastpeast" mingid mädapunnid. Kord ammu oli mädapaise kubemepiirkonnas vasakus jalas lihase sees sügaval, siis lõigati lahti.

üks kord paar aastat tagasi oli puusapeal, see oli lihtsam(ei pidand haiglas olema).

viimaselajal on seljapeal selliseid paiseid palju. kuu tagasi oli silma all selline, tekkis lihtsalt nii et tundsin et silma all un mingi kõva tükk naha all, see oli seal paar nädalat, kuid siis lähs suuremaks ja lõi mul silma paiste, kui lõpuksmäda välja sai.

Miks mul tekkivad sellised paised(nahabooride ummistused), ja kuidas saaks neid vältida. lihtsalt üle viskab kui kuguaeg kuhugi tekkib mingi jama.

(ps: need pole vistrikud)

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kirjast ei kajastu, kas seoses paisete sagedase tekkega on uuritud Teie organismi üldtervislikku seisundit. Kui ei, siis soovitan pöörduda perearsti poole, et ära kontrollida veri jm., s.h. veresuhkru tase. Kui aga tervisenäitajad on kõik korras, tasuks mõelda järele, kas Teil on paigas töö ja puhkuse vahekord. Kas magate öösel piisavalt palju või istute öösel arvuti taga ja arvate, et hommikul järgimagatud tunnid asendavad Teie öist und. Kui kannatate stressi all, oleks parim lahendus tervisesport- käige jooksmas 3...4 korda nädalas. Uskuge, need ei ole ainult kuivad soovitused.

S.Liiv

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

neurodermiit ja solaarium

tere, kas solaariumis tohiks päevitada neurodermiidist terveks saanu? Olen 27.a naine, suuremaid probleeme nahaga pole 3-4a aastat olnud. vahest on väiksed lööbed, kasutan siis 0,1 eloconi. Ette tänades~!

Vastas dr Heli Raudsepp

Solaarium pole Teile vastunäidustatud, kuid ärge sellega liialdage, sest nii panete aluse naha fotovananemisele.

Loe edasi

moodustis varbaküüne kokkupuute kohal nahaga

Suure varba (parem jalg) vasakul pool lihaseline moodustis, kergelt valuline ja põletikus. Mingi aja jooksul ümbert moodustise eraldab nahka. Kord on proovitud ravida rohuga "Castellaan"? Nime kirjutades ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Kahjuks ei saa ma selle kirjelduse alusel midagi arvata. Peaksin Teid nägema.

Loe edasi

sünnimärgid

kas eemaldatakse nahaga tasapinnaseid sünnimärke?
samas on ka nahast kõrgemaid, mida sooviks eemaldada, on see võimalik?
ja kui on misukesed jävad armid? sünnimärgid on just dekolteel ja kõhul ...

Vastas dr Sirje Liiv

Kosmeetilistel põhjustel eemaldatakse sünnimärke vaid siis, kui need on tõeliselt inetukstegevad. Pigmentsünnimärke eemaldatakse kirurgilisel teel. Operatsiooni piirkonda võib jääda väike kriipsarmike. ...

Loe edasi

tedretäpid

Mul on tedretäpid alates 16 aastast kätel, näol ja seljal. Kas neist on võimalik tänapäeval kuidagi lahti saada? Kus ja kuidas? Ette tänades.

Vastas dr Heli Raudsepp

Tedretäpid on Teie eripära- järelikult olete eriti tundliku nahaga inimene, kes peaks olema ettevaatlik päikesega. Soovitan kasutada alates varakevadest päikesekaitse blokaatorkreemi faktoriga vähemalt ...

Loe edasi

heledad laigud

kuskil paar aastat tagasi tekkisid mu reitele nahast tunduvalt heledamad laigud.kuna olen suhteliselt tõmmu nahaga ,siis on need väga selgesti näha ja häirivad.kas tegemist on mõne nahahaigusega ja kas ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Haigusi, mille korral võivad tekkida valged laigud, on mitmeid. Seetõttu peab nahaarst Teid oma silmaga nägema, et dianoos panna.

Loe edasi

Vistrikud rinnanibudel

Olen 25.a. naine ja juba mitmeid aastaid on rinnanibude ümber nagu vistrikud.

Ei mäleta isegi illal esmakordselt neid märkasin. Kui neid pigistada tuleb seal valget jama ja pigistades need ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Tegemist võib olla rasunäärmetega kuid täpsemaks diagnostikaks soovitan tulla vastuvõtule.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi