papilloom viirus 19.02.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

tahaks teada rohkem papilloomviiruse kohta, ei leidnud kuskilt vastust järgmistele küsimustele:

1. Lugesin, et suuseksi tagajärjel võib tekkida ka kõripapilloom. Kuidas see välja lööb, millise arsti juures seda ravida? Kui on teada, et partneril on viirus(mitteaktiivses olekus), kas siis võib 100% kindel olla, et suuseksi puhul on kõripapilloom kindlustatud?

2. Kas välissuguelunditel ja tupes asetsevatest kondüloomidest võivad ka kasvajad arenema hakata? Kas need vähkitekitavad tüved (16 ja 18?) tekitavad võimalikke kasvajaid ainult emakakaelal või ka mujal?

3. Kas esimest korda raseduse ajal välja löönud kondüloomid kujutavad sarnaselt herpesele lootele suuremat ohtu kui varemgi välja löönud viirus?

Küsimusi sai palju, aga ma oleks väga tänulik vastuste eest.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

1.Viirusinfektsiooni nakatumine või mittenakatumine sõltub nii paljudest asjaoludest,et sellele küsimusele pole võimalik üheselt vastata.Loomulikult on Teie poolt kirjeldatud olukorras nakatumine võimalik,aga kindlasti pole see 100%-lise tõenäosusega kindlustatud.

2.Pole välistatud,et kasvajalised protsessid võivad hakata arenema ka mujal,mitte ainult emakakaelal lokaliseeruvatest kondüloomidest.

3.Teaduslikus kirjanduses puuduvad andmed selle kohta,et esmakordselt raseduse ajal välja löönud kondüloomid kujutaksid endast lootele suuremat ohtu võrreldes varem välja löönud viirusinfektsiooniga.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

tsütomegaalia viirus

Tere! Kas see tsütomegaalia viirus levib ainult sugulisel teel? Minul ja mu lapsel peale sünnitust leiti see viirus. Kas see tähendab, et minu mehel on see viirus ka olemas? Suur tänu!

Vastas dr Heli Raudsepp

Tsütomegaloviirus võib levida nii seksuaalsel kui mitteseksuaalsel teel.

Loe edasi

papilloom

Minu mehel lõigati aasta tagasi silma nurgast ära mingi kasvaja. Öeldi et papilloom. Nüüd on tal seljapeal kõrge krobeline sünnimärk. Kirurg ütles, et papilloom. Siin teisi kirju lugedes tundub mulle, ...

Vastas dr Sirje Liiv

Silenahal esinevad nahanäsad e. fibroepiteliaalpolüübid e. acrochordon´id ja meil ekslikult nimetatud papilloomid on väikesed nahavohandid, mis tekivad piirkondadesse, kus esineb naha hõõrdumine - näiteks ...

Loe edasi

suguhaigus


Kuidas avaldub papilloomviirusesse nakatumine meestel?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Meestel põhjustab HPV viirus teravaid kondüloome suguelundil.

Loe edasi

papilloom viirus suguelunditel

Viimasel nädalal olen tundnud valulikkust ja kipitust tupe esikus. ka vahrkorra ajal tundub valus.Lähemalt ennast uurides leidsin nagu näsajad moodustised.
Kas see haigus levib ainult sugulisel teel?Mõtlen ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Kõigepealt soovitaksin siiski vastuvõtule tulla, et olla kindel teravate kondüloomide diagnoosis. Haigus on sugulisel teel leviv.

Loe edasi

kondüloomid

Esitasin küsimuse ka juba enne, kuid loetu põhjal siin jäävad eelmised küsimused üles!

Tekkis juurde selline küsimus: Kas inimese papilloomviirus, mis põhjustab soolatüükaid võib põhjustada ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Lugupeetud Marko!
Teravad kondüloomid on põhjustatud HPV viiruse poolt (HPV - human papilloma virus). Sama viiruse erinevad alatüübid võivad põhjustada paljude erinevat liiki kasvajaliste moodustiste ...

Loe edasi

papilloom viirus

Tere.

Kuidas on võimalik saada papilloom viirust?Mul see avastati emakakaelal ja arst ütles, et olen selle saanud sugulisel teel. Kas on võimalik ,et meesterahvas

saab selle näiteks ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Nii urogenitaalne papilloomviirusest tingitud infektsioon kui ka klamüdioos on sugulisel teel levivad infektsioonid, mis näitab, et neid infektsioone saadakse sugulisel teel. Mis puutub HPV viirusesse ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi