Sügelev põletikuline lööve näol 05.12.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
4,5 aastasel lapsel tekkis oktoobri alguses sügelev lööve näole. Algul oli suu ümber, nüüd ketendav nahk ka silmalaugudel ja kõrvade taga. Samal ajal algasid esimesed külmad/niisked ilmad ja hakkasime käima ka ujumas.
Perekonnas psoriaasi/ekseemi ei ole, kuid minul endal on suuümbruse dermatiit, mis aeg-ajalt ägeneb (sügis-talvel) ja taandub (suvel).

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pildi järgi võiks arvata, et ka lapsel on tegemist perioraalse dermatiidiga ehk suuümbruse dermatiidiga. Teise variandina tuleb kõne alla ehk atoopiline dermatiit, aga psoriaasi ma küll praegu ei kahtlusta.
Perioraalne dermatiit tavaliselt esineb nooremaealistel õrna nahaga naistel, aga võib esineda ka lastel. Põhjuseks kontaktärritus (nt. kokkupuude kosmeetikavahenditega, toiduga, hambapastaga jne.) - niiske/tuuline ilm ja basseinivesi võivad olla piisavad põhjused dermatiidi tekkeks, allergiatestid tavaliselt ei näita midagi.
Soovitan jätta mõne ujumistunnid vahele ja võimalusel pöörduda teise dermatoloogi poole. FLUCINARI palun MITTE lapse näole määrida! Vahel paraneb perioraalne dermatiit ka ilma ravimeid kasutamata, kui näonahale puhkust anda.
Lugupidamisega,
Kristi Abram