Punased laigud peenise peal 19.11.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mureks on taastuvad väikesed punased laigud sugutipea peal. Pöördusin Juuni kuus Rapla haigla nahaarsti juurde kes arvas, et seen. Raviks määras Sibicorti, mis isegi aitas. Esimene kord kasutasin 2 nädalat, hommikul ja õhtul. Tundus et mure kadus. Juulis läksn sõjaväkke ja tekkisid uuesti. Käisin KAK sisearsti juures, kes määras seenevastase tableti (nime ei mäleta, 2tk sain neid, võtta tuli vist nädalase vahega) ja klotrimasooli. Nende kahe toime ei vähendanud seda üldse. Lasin endale sibicorti tuua ja uuesti punetus nagu kadus. Septembri kuus olin sunnitud uuesti kasutama, jälle kadusid. Nüüd on november ja eelmine nädal märkasin, et hakkab uuesti tekkima.

Sügelust, kipitus puudub. Kui väga kuiv on, tekib kestendus peale. Laigud on nendel 4. puhangul rännanud sugutipea peal.

Mai kuus diagnoositi klamüüdia, mis sai õnnelikult ravitud ja kahe erineva arsti poolt kinnitatud, et ravitud. Pöördusingi Raplas doktori poole just nimelt nendesamade laikude pärast, kes suunas mind edasi teise arsti poole Rapla Maakonnahaiglas.

Kas oskate palun öelda, mis need on ja mis ettevaatusabinõud ma kasutusse pean võtma, et neist jäädavalt lahti saada?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Selliste sümptomite korral on kõige sagedamini tegemist mingi ärritusdermatiidiga, mida võivad põhjustada eesnaha all elavad mikroobid või ka näiteks liiga sage või liiga harv pesemine (normaalne oleks 2 korda päevas). Enamasti klotrimazoolkreem leevendab probleemi efektiivselt, kuid Teie puhul (nagu ma aru saan) efekt puudus. Sibicorti ei soovita ma õrnas piirkonnas väga sageli kasutada. Kergete sümptomite korral võiks proovida pantenoolkreemi (apteegis käsimüügis), sest see ei kahjusta nahka. Kui pantenool punetust ära ei võta, siis muidugi tuleb vahepeal uuesti Sibicorti juurde tagasi minna.
Sellist ravimeetodit, mis inimest jäädavalt mingist haigusest vabastaks, ei ole tänapäeva meditsiin veel kahjuks välja mõtelnud.
Parimat,
Kristi Abram

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Punased laigud nahal

Tere!

Minu nahale on tekkinud nahast natuke kõrgemad punased laigud. Kõige suurem laik on reie peal, see oli algul pisike, aga nüüd on läinud suuremaks. Täna avastasin, et pisikesi punaseid ...

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Kahjuks puudub lähem ettekujutus laikude suurusest ja arvust, sest Te ei ole kirjeldanud laikude mõõtmeid (v.a. suurem-väiksem) ega pole ka pilti.
Siiski kaldun arvama, et tegemist võib-olla ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi