Punetavad, sügelevad, ketendavad laigud näol ja kaelal 10.11.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Näo, kaela ning huulte peal on punased , sügelevad ja ketendavad laigud. Peale sauna läks punetus tugevamaks nagu hõõgusid. See kestis paar päeva. Kui pesen nägu veega siis hakkab uuesti punetama ja sügelema. Lahendust ei ole leitud.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Võimalik, et Teie nahale toimib mingi ärritav tegur, aga antud kirja puhul on mul seda raske tuvastada.
Probleem on ka see, et olete lühikese aja jooksul 3 korda arsti vahetanud - kui Teie tohtril tekibki seoses nahalööbega mingeid mõtteid ja arvamusi, siis ei saa neid mõtteid edasi arendada, sest olete juba järgmise arsti juures, kes alustab probleemi tegelemisega taas algusest.
Minu soovitus on siiski pöörduda tagasi arsti juurde, kes Teie probleemiga on juba tutvunud ja arutada, missugused on lööbe võimalikud põhjused ja kuidas oleks võimalik järgnevaid ägenemisi vältida.
Lugupidamisega,
Kristi Abram